CZERWONE OCZY PO PALENIU. DLACZEGO? CZYM JEST TO SPOWODOWANE?

CZERWONE OCZY PO PALENIU. DLACZEGO? CZYM JEST TO SPOWODOWANE?

Nie jest to powód do obaw.
Wszyscy palący, mają efekt uboczny po spożyciu marihuany jakim jest przekrwienie oczu. Zjawisko to występuje częściej u osób palących marihuanę sporadycznie. Marihuana ma wpływ na obniżenie ciśnienia krwi w naszym organizmie, co w efekcie powoduje, że naczynia krwionośne się rozszerzają i zwiększa się przepływ krwi w ciele.
To w jakiej formie marihuana jest wprowadzana do organizmu, nie ma w tej kwestii znaczenia.

Roz szerzenie tętnic naszych oczu jest bardzo widoczne, gdyż ich ilość jest ogromna i są one bardzo drobne. Jednak nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na ludzki organizm, co więcej, marihuana zastosowanie w leczeniu jaskry. Spowodowane jest to tym, iż zawarte w konopi THC rozszerza naczynia, a co za tym idzie, zmniejsza ryzyko występowania objawów tej dokuczliwej choroby.

Spory udział w zaczerwienieniu oczu ma też to, w jakich warunkach jest spożywana marihuana. Jeśli pomieszczenie jest słabo wentylowane, to nasze oczy są bardzie narażone na działanie dymu, co w efekcie podrażnia oczy i powoduje zaczerwienienie.
Występuje też niewielki odsetek osób, które uczulone są na pyłki konopi jakie wydziela. Powoduje to reakcję alergiczną w postaci silnego łzawienia oczu i ich zaczerwienienia.

Sposoby na zniwelowanie efektu czerwonych oczu

Najpopularniejszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem na zniwelowanie zaczerwienionych oczu jest nawadnianie organizmu. Wiele osób mów nawet, że dzięki odpowiedniemu nawodnieniu przed, po i w trakcie spożywania marihuany, całkowicie pozbyło się zaczerwienienia.

Kolejnym rozwiązaniem wartym zastosowania, są krople do oczu, a konkretnie Betadrin (na receptę), jednak ich stosowanie nie powinno być długotrwałe. Głównie powinno się po nie sięgać, jeżeli chcemy uzyskać szybką pomoc.

Następnym rozwiązaniem są sztuczne łzy, powszechnie dostępne w punktach aptecznych, bez recepty. Nawilżają gałkę oczną, można je często stosować, dają bardzo szybki efekt i użytkowanie ich nie niesie za sobą skutków ubocznych.

Jeśli nie posiadamy żadnego z wyżej wymienionych produktów aby pozbyć się zaczerwienienia oczu, jedynym lekarstwem jest czas i przeczekanie aż objawy same ustąpią. Zwykle dzieje się to po upływie 3 godzin.

Biorąc pod uwagę zdrowotne właściwości konopi, efektem ubocznym jakim jest zaczerwienie oczu po jej spożyciu nie powinniśmy się w ogóle przejmować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *