MARIHUANA DOSKONAŁYM ZAMIENNIKIEM LEKÓW NA RECEPTĘ

MARIHUANA DOSKONAŁYM ZAMIENNIKIEM LEKÓW NA RECEPTĘ

 

Mnóstwo osób podjęło decyzję o leczeniu się marihuaną zanim rozpoczęto szereg badań naukowych pod kątem możliwości jakie posiada medyczna marihuana. Badania mają wykazać to, jak konopie mogą zastąpić wiele leków dostępnych tylko na receptę u.

Spora ilość stanów Ameryki, odnotowała znacznie mniejszą sprzedaż medykamentów na receptę u osób starszych. Warto tu zaznaczyć, że w wielu stanach medyczna marihuana jest legalna.

Ostatnie badanie jakie opublikował University of Georgia wzięło pod lupę rządowy program zdrowotny z roku 2013 i związane z nim wydatki na opiekę medyczną.
W tym czasie ilość stanów, gdzie uwzględniono w programie medyczną marihuanę wyniosła 17.

Szacowane oszczędności jakie uzyskali w podsumowaniu naukowcy wyniosły 165,2 miliony dolarów na rok. Powodem zaoszczędzenia jest spadek korzystania z tradycyjnych leków w stanach, gdzie medyczna konopia jest dostępna.
Biorąc pod uwagę wizję, że każdy stan Ameryki udostępniłby medyczną marihuanę, opieka medyczna  byłaby w stanie zaoszczędzić ponad 468 milionów rocznie!
Jednak na chwilę obecną wszystkie te pieniądze lokowane są na rzecz konwencjonalnych leków dla ludzi powyżej 65 roku życia i dla osób z niepełnosprawnościami ciała.

Powyższe dane pokazują, że marihuana jest wykorzystywana przez wiele osób jako zamiennik dla leków dostępnych na receptę, na przykład w leczeniu objawów problemów ze snem, depresją czy bólem.

Ashley Bradfort, autor badania, wypowiedział się następująco:

„Wyniki te sugerują, że ludzie używają marihuany naprawdę jako lekarstwo, a nie tylko jako używkę.”

 

Podczas badania brano pod uwagę wypisywanie leków na receptę na niżej wymienione objawy:
depresja, stany lękowe, nudności, bóle, jaskra, psychozy, bezsenność, drgawki.
Odnotowano znaczny spadek w przepisywaniu recept we wszystkich wyżej wymienionych objawach chorobowych, w stanach gdzie medyczna marihuana jest legalna.
Jedynym wyjątkiem była jaskra – tu spadek nie został odnotowany. David Bradford, współtwórca badań stwierdza, iż marihuana jako lek może być świetnie wykorzystana.

„Jeśli stany Ameryki wprowadzają prawo dla medycznej marihuany, to staje się zauważalny spadek  farmaceutyków.”

Tak wypowiedział się Bradford.
Jednak największym problemem jest to, iż w Stanach Zjednoczonych żadne prywatne firmy ubezpieczeniowe bądź Medicare nie refundują kosztów nakładów pieniężnych medycznej marihuany.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *