ZAKUP NASION MARIHUANY NA ALLEGRO. CZY TO MOŻLIWE I BEZPIECZNE?

ZAKUP NASION MARIHUANY NA ALLEGRO. CZY TO MOŻLIWE I BEZPIECZNE?

Cofając się kilka lat allegro było całkowicie przeciwne aukcjom na których wystawiano nasiona marihuany.

Jak ta sytuacja wygląda na obecną chwilę?
Prawdopodobnie allegro już zdążyło zmienić zdanie w tej kwestii, ponieważ można zauważyć, że znajdują sie tam przeróżne aukcje z nasionami marihuany.
Niestety często niewiadomego pochodzenia lub w dobrze podrobionych opakowaniach. Jak to miało miejsce np. z Dutch Passion, Dinafem, Royal, Green House, Pyramid, Nirvana.

Jednak pojawia sie pytanie czy jest to bezpieczne dla potencjalnej osoby zainteresowanej kupnem?
Oczywiście, że….NIE! Każdy kupujący nasiona konopi zapewne woli zostać anonimowy. Allegro w polskiej wersji prawdopodobnie udostępnia dane zawarte na ich portalu odpowiednim instytucją, co logicznie rzecz ujmując sprawia, że nie jest ono anonimowe. Co więcej funkcjonariusze policji na swoich forach wymieniali się doświadczeniami jak przygotować odpowiednio prowokację w internetowych domach aukcyjnych. Sama sprzedaż, kupno, posiadanie nasion nie jest nielegalne ale z drugiej strony te same profile oferowały sprzęt do uprawy, nawozy lub wszelkie z tym związane gadżety, urządzenia. To zielone światło dla policji, która na podstw. Art. KK może taką osobę ścigać z przygotowanie do uprawy konopi.
Tak też się działo w przypadku zakupu na allegro głównie lamp HPS do doświetlania roślin. Przy okazji oferując nasiona konopi.

Po dłuższym czasie policja forum a raczej niektóre jego działy utajniła i nie są już publiczne. Nie mniej jednak taki proceder moralnie wątpliwy funkcjonuje.
Również z tego powodu iż oferując zarówno sprzęt do uprawy jak i nasiona uczestniczą w procederze „pomocnictwa” w złamaniu prawa.

W sieci jest co najmniej kilka dobrych sklepów z nasionami konopi, oferujący całkowity przekrój odmian. Strony są odpowiednio zabezpieczone od szyfrowania połączeń SSL aż do samej realizacji zamówienia. Pomimo, że sklepy działają absolutnie legalnie wdrożone środki bezpieczeństwa chronią kupujących przed służbami, które chętnie położyłyby łapy na bazie danych klientów. Większość sklepów w ogóle nie przechowuje danych klientów, co więcej serwery na czas realizacji nie znajdują się na terenie Polski co skutecznie wiąże ręce organom ścigania.

Podsumowując, kolekcjonerzy nasion chcąc spać w spokoju powinni a nawet muszą skorzystać z wyspecjalizowanych sklepów internetowych.
Dlaczego internetowych a nie stacjonarnych? O tym będzie osobny artykuł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *