MARIHUANA POMOCNA W WALCE Z BÓLEM PLECÓW

MARIHUANA POMOCNA W WALCE Z BÓLEM PLECÓW

Jak donoszą najnowsze badania przeprowadzone w Colorado, wiele osób walczących z bólami pleców coraz częściej sięga po marihuanę by ulżyć cierpieniu.

Wyniki  z badań przeprowadzonych na 184 osobach w Colorado Spine Center pokazują, że 19% pacjentów korzystało z marihuany w celu uzyskania ulgi w bólu.

U 89% pacjentów zażywających marihuanę odnotowano średnią lub znaczną ulgę w cierpieniu, a 81% badanych uznało, iż terapia marihuaną jest tak samo, a nawet bardziej efektywna niż leki.
Doktor Finn, współautor powyższych badań informuje, że testy nie zostały przeprowadzone po to żeby dowieść jak skuteczna jest marihuana, ale po to by uzasadnić dalsze przeprowadzanie badań nad tematem, który zawarliśmy w tytule artykułu.

Doktor Finn dodaje, że najlepszymi istniejącymi dowodami na skuteczność marihuany jako środka przeciwbólowego są badania przeprowadzone nad reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz MS, ale wciąż nie ma badań nad wpływem marihuany na ból pleców.

Większość pacjentów biorących udział w badaniu miało zmiany zwyrodnieniowe tarczowe, które zwykle prowadzą do pojawienia się bólu neuropatycznego, który z kolei spowodowany jest uszkodzeniem nerwu i jest bardzo trudny do wyleczenia.

Dawkowanie marihuany zgłaszane przez pacjentów, to zwykle raz bądź dwa razy na dzień, a najpopularniejszą formą zażywania było palenie, dalej preparaty stosowane doustnie i waporyzowanie.

Wśród osób biorących marihuanę, 85% z nich dodatkowo brało inne leku, głównie mające działanie przeciwbólowe.

Jak dodaje Doktor Finn, następnym etapem badawczym jest sprawdzenie danego bólu kręgosłupa i ocena ilości spożywanej marihuany dla złagodzenia bądź całkowitego pozbycia się go.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *