Medyczna marihuana i jej zalety

MEDYCZNA MARIHUANA I JEJ ZALETY

W ostatnim czasie temat medycznej marihuany to jeden z najczęściej poruszanych tematów na świecie. Coraz więcej państw legalizuje ją do celów leczniczych o dostrzega jej pozytywny wpływ.
Jednak ciągle nie brakuje ludzi, którzy są przekonani o tym, że marihuana jest niebezpiecznym narkotykiem.

Rzeczywistość jest inna, ponieważ medyczna marihuana może ratować życie.
Alzheimer

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na chorych na Alzheimera, marihuana poprzez blokadę enzymu powodującego powyższą chorobę, spowalnia jej rozwój.

 

HIV

Dzięki marihuanie, pacjenci z HIV oraz AIDS nie borykają się z jednym z problemów jaki niesie za sobą wirus – brak apetytu. Powoduje to, iż mogą oni utrzymać odpowiednią wagę, kontrolować ból i w efekcie lepiej sypiać.

Nowotwór i nudności

Jednym z najpopularniejszych zastosowań marihuany w medycynie, to niwelowanie wymiotów i mdłości, które niesie za sobą chemioterapia i naświetlanie.
W 2012 roku przeprowadzono badania potwierdzające to, że marihuana hamuje rozwój komórek rakowych. Wykorzystana w Wielkiej Brytanii u pacjenta chorego na białaczkę z powodzeniem odniosła sukces w zabiciu u niego komórek rakowych.

Redukcja symptomów PTSD wśród weteranów wojennych

PTSD, czyli zespół stresu pourazowego. Jak wykazują badania, dzięki marihuanie odnotowano spadek liczby samobójstw i bóli pourazowych u weteranów wojennych. Warto zaznaczyć, że wszystko odbyło się bez stosowania innych lekarstw.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *